PIC16LF871-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 33 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 64 x 8 EEPROM - 128 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-TQFP ...
RoHS-konform
TRAY Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 33 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 64 x 8 EEPROM - 128 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-TQFP (10x10).