MCP4441-503E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 50kOhm - 128 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 20-Pin TSSOP - Tube
Beschreibung +
Search Keywords: MCP4441503EST
  • Artikelnummer:
    MCP4441-503E/ST
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    74
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Dimension:
    6.5 x 4.4 x 1 mm
  • Family:
    MCP4441
  • Memory Type:
    Non-Volatile
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V