MCP4242-104E/MF
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 100kOhm - 128 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 10-Pin DFN EP - Tube
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
TUBE Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: MCP4242104EMF
  • Lieferant:
    Microchip Technology
  • Artikelnummer:
    MCP4242-104E/MF
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    120
  • Maximum Supply Current:
    0.55(Typ) mA
  • Memory Type:
    Non-Volatile4720
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.884713mmmm
  • Family:
    MCP4242
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V