LPF-90D-36
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 90W - Fixd: 36 Vdc @ 2,500mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Beschreibung +
Search Keywords: LPF90D36
  • Artikelnummer:
    LPF-90D-36
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    90 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,500 mA (2.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C