LPF-40D-24
MEAN WELL
AC/DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) - Output 24Vdc at 1.67A - cable output - Dimming with 1-10V PWM resistance.
Beschreibung +
Search Keywords: LPF40D24
  • Artikelnummer:
    LPF-40D-24
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    14.4 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,670 mA (1.67 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C