HDR-150-12
MEAN WELL
The HDR-150-12 is a 150W ultra-slim, step-shape DIN rail power supply that provides a 12V DC output from a universal AC input.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: HDR15012
  • Lieferant:
    MEAN WELL
  • Artikelnummer:
    HDR-150-12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
    HDR-150
  • Efficiency:
    89(Typ) %
  • DC Input Voltage:
    390 V
  • Dimension:
    58.4 x 105 x 90 mm
  • AC Input Voltage:
    277 V