ELG-150-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 150W - Adj: 42 Vdc @ 3,570mA - Dim: No
Beschreibung +
Search Keywords: ELG15042A
  • Artikelnummer:
    ELG-150-42A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    42.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    3,570 mA (3.57 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C