ELG-150-36B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 150W - Fixd: 36 Vdc @ 4,170mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Beschreibung +
Search Keywords: ELG15036B
  • Artikelnummer:
    ELG-150-36B
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    36.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    4,170 mA (4.17 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C