ELG-150-36A
MEAN WELL
AC/DC - LED - Power Sply - Const Curr/Volt - 150.1W - Adj: 36 Vdc - 4,170mA - Dim: No
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: ELG15036A
  • Lieferant:
    MEAN WELL
  • Artikelnummer:
    ELG-150-36A
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    36.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    4,170 mA (4.17 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    100
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C