ELG-100-C700B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 100.1W - Fixd: 149 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Beschreibung +
Search Keywords: ELG100C700B
  • Artikelnummer:
    ELG-100-C700B
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    100 W
  • Output Voltage Range:
    71.0 to 143.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C