ELG-100-24
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 96W - Fixed: 24 Vdc @ 4,000mA - Dim: No
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: ELG10024
  • Lieferant:
    MEAN WELL
  • Artikelnummer:
    ELG-100-24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    96 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,000 mA (4.0 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    100
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C