CLG-150-48
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 153.6W - Fixed: 48 Vdc @ 3,200mA - Dim: No
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: CLG15048
  • Lieferant:
    MEAN WELL
  • Artikelnummer:
    CLG-150-48
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    153 W
  • Output Voltage Range:
    36.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,200 mA (3.2 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    417
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C