RY2S-UAC120V
IDEC Corporation
Power Relay 12VAC 76.8Ohm 3A DPDT(27.5x14x41)mm Socket Miniature Relay
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RY2SUAC120V
spécification +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • fournisseur:
    IDEC Corporation
  • Référence:
    RY2S-UAC120V
  • Unité de mesure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    3 A
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    Quick Connect & PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    8.1 KOhm