RR2KP-UCDC12V
IDEC Corporation
Electromechanical Relay 12VDC 100Ohm 10A DPDT(36x36x80.5)mm Socket Latching Relay
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: RR2KPUCDC12V
  • Lieferant:
    IDEC Corporation
  • Artikelnummer:
    RR2KP-UCDC12V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Latching Single Coil
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -5 to 40 °C
  • Coil Resistance:
    100 Ohm