HAT901CSDC24-1
Hasco Relays
Electromechanical Relay 24VDC 660Ohm 30ADC/40(NO)/30(NC)AAC SPDT (31.9x26.9x20.4)mm THT Heavy Duty Relay
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: HAT901CSDC241
  • Lieferant:
    Hasco Relays
  • Artikelnummer:
    HAT901CSDC24-1
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C