The BK/AGC-10-R is a fast-acting, 10A, 250V glass tube fuse in a 1/4" x 1-1/4" package designed for overcurrent protection.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Bulk Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: BKAGC10R
  • Lieferant:
    Eaton Electronics / Bussmann
  • Artikelnummer:
    BK/AGC-10-R
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Type:
    Miniature
  • Fuse Size:
    6.3 x 32 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    10 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V