RP8100B2M1CEBLKREDNIL
E-Switch
Pushbutton Switch - SPST-NO - Standard - 125mA @ 125VAC - 100mA @ 50VDC - Red Round Button Actuator - Non-Illuminated - Solder ...
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Pushbutton Switch - SPST-NO - Standard - 125mA @ 125VAC - 100mA @ 50VDC - Red Round Button Actuator - Non-Illuminated - Solder Lug - Front Panel Mount.
Search Keywords: RP8100B2M1CEBLKREDNIL
  • Lieferant:
    E-Switch
  • Artikelnummer:
    RP8100B2M1CEBLKREDNIL
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    210
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST
  • Bushing Type:
    Threaded
  • Switch Configuration:
    Off (On)
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.125A@125 VAC
  • Actuator Style:
    Round Curved Button
  • Illumination:
    N/R
  • Terminal Type:
    Solder
  • Body Orientation:
    Straight
  • Dimension:
    17.5 x 17.5 x 19.9 mm