VHK200W-Q48-S24
CUI Inc.
The VHK200W-Q48-S24 is a 200W isolated DC-DC converter that provides a 24 Vdc output from a wide 18 to 75 Vdc input range.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Box Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: VHK200WQ48S24
  • Lieferant:
    CUI Inc.
  • Artikelnummer:
    VHK200W-Q48-S24
  • Alias/AKA:
    VHK200W-Q48-S24
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    32
  • Isolation:
    1500 Vdc
  • Number of Outputs:
    1
  • Input Voltage:
    18 to 75Vdc
  • Minimum Input Voltage:
    18, 20, 24, 28, 30, 32, 36, 40, 48, 54, 60, 72 Vdc
  • Dimensions LxWxH:
    4.25 x 4 x 1.5 in