SCD205K102D3Z25-F
Cornell Dubilier
The SCD205K102D3Z25-F is a 2.00 µF, 1000 Vdc direct-mount IGBT snubber capacitor module designed for high dV/dt applications.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
CARTON Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: SCD205K102D3Z25F
  • Lieferant:
    Cornell Dubilier
  • Artikelnummer:
    SCD205K102D3Z25-F
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1000,500 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    2 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Screw Mount
  • Termination Style:
    Lug Terminal
  • Size:
    52.07 x 38.1 x 38.1 mm