SRR1208-102KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 500mA 1.65Ohm DCR T/R
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
REEL Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: SRR1208102KL
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    SRR1208-102KL
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    1000 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.65 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C