CR0805-FX-1003ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 100 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Beschreibung +
Search Keywords: CR0805FX1003ELF
  • Artikelnummer:
    CR0805-FX-1003ELF
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C