6639S-1-102
Bourns
Res POT 1K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.34mm (22.23 X 36.65mm) Turret Panel Mount
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
BULK Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 6639S1102
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    6639S-1-102
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    15 %
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C
  • Dimension:
    36.65 x 22.23 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C