4609X-101-203LF
Bourns
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 1.13W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Beschreibung +
Search Keywords: 4609X101203LF
  • Artikelnummer:
    4609X-101-203LF
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    9
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C