4608X-102-104LF
Bourns
The 4608X-102-104LF is an 8-pin, isolated thick-film conformal SIP resistor network containing four 100 kΩ resistors.
Beschreibung +
Search Keywords: 4608X102104LF
  • Artikelnummer:
    4608X-102-104LF
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C