4308R-102-151LF
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W A±100ppm/A°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
TUBE Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 4308R102151LF
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    4308R-102-151LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C