3610S-1-202
Bourns
Digital Precision Potentiometer - 2K Ohms - 1.5W - 39.81 x 31.5 mm - J-Hook - Panel Mount.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
Nicht RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 3610S1202
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    3610S-1-202
  • Maßeinheit:
    Per Each
  • RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    10(Elec),10(Mech) Turns
  • Termination Style:
    J-Hook
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    39.81 x 31.5 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 85 °C