3269X-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (7.37 X 6.36 X 7.44mm) Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Beschreibung +
Search Keywords: 3269X1502LF
  • Artikelnummer:
    3269X-1-502LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.37 x 6.36 x 7.44 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C