EVQ-Q2P02W
Panasonic
Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.02A 15VDC 1.6N SMD T/R
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EVQQ2P02W
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EVQ-Q2P02W
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dimension:
    6mm x 6.6mm x 2.514052mm
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST14050
  • Switch Configuration:
    N.O.14058
  • Actuator Style:
    Round Button14026
  • Operating Force:
    1.6 N
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.02@15VDC A