ERT-J1VA101J
Panasonic
The ERT-J1VA101J is a multilayer surface-mount NTC thermistor in an 0603 package with a nominal resistance of 100 Ω at 25°C.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: ERTJ1VA101J
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    ERT-J1VA101J
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Type:
    NTC
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Accuracy:
    ±5 %
  • Sensitivity Index:
    2750 K
  • Thermal Time Constant:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    100 ohm
  • Description of Terminals:
    SMT
  • Thermal Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    1.6 x 0.8 x 0.8 mm