EEV-FK2A101M
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20% (16 X 16.5mm) SMD 793mA 5000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEVFK2A101M
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EEV-FK2A101M
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    125
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    16 x 16.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    100 VDC