EEV-FK1E102Q
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 25 V - 20% - 12.5 X 13.5mm - Surface mount - 1000 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEVFK1E102Q
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EEV-FK1E102Q
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    25 VDC