- EEU-FR1J101L
EEU-FR1J101L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 741mA 8000h 105A°C Bulk
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Bag Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
Search Keywords: EEUFR1J101L
Lieferant:Panasonic
Artikelnummer:EEU-FR1J101L
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8532220040
2000 -
Capacitance Value:100 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:8 x 15 mm
Termination Style:Radial2202
Voltage:63 VDC