EEE-FT1V101AP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 35 V - 20% - 6.3 X 5.8mm - Surface mount - 300mA - 2000h - 105°C.
Beschreibung +
Search Keywords: EEEFT1V101AP
  • Artikelnummer:
    EEE-FT1V101AP
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 5.8 mm
  • Voltage:
    35 VDC