EEE-1AA101WR
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 10 V - 20% - 5 X 5.4mm - Surface mount - 54mA - 1000h - 85°C.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEE1AA101WR
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EEE-1AA101WR
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 5.4 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    10 VDC