G7L-1A-TUB-J-CB-DC48
Omron Electronics
Electromechanical Relay 48VDC 1.22KOhm 30A SPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket General Purpose Relay
Beschreibung +
Search Keywords: G7L1ATUBJCBDC48
  • Artikelnummer:
    G7L-1A-TUB-J-CB-DC48
  • DC Coil Voltage:
    48 V
  • Maximum Current Rating:
    30 A
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
Vorrätig: 7
Versand heute, if you order in Buy all 7 in-stock or the regular minimum order quantity of 20