G6K-2F-RF-S-DC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VDC 1.315KOhm 1A DPDT(10.7x7.8x5.4)mm SMD High Frequency Relay
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G6K2FRFSDC12
  • Lieferant:
    Omron Electronics
  • Artikelnummer:
    G6K-2F-RF-S-DC12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    300
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Pin Count:
    8
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    10.7 x 7.8 x 5.4 mm