G6AK-274P-ST40-US-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 2A DPDT( (20.2mm 10.1mm 8.4mm)) THT
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G6AK274PST40USDC12
  • Lieferant:
    Omron Electronics
  • Artikelnummer:
    G6AK-274P-ST40-US-DC12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    20.2 x 10.1 x 8.4 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    30 mA