G2R-1A4-AC120
Omron Electronics
Power Relay 120VAC 10A SPST-NO(29x13x25.5)mm THT
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G2R1A4AC120
  • Lieferant:
    Omron Electronics
  • Artikelnummer:
    G2R-1A4-AC120
  • Alias/AKA:
    G2R1A4AC120BYOMI
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO10703
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    6.5 KOhm