Search Keywords: MJN3CDC12
  • Lieferant:
    Omron Automation
  • Artikelnummer:
    MJN3CDC12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    3PDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    0.187Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -45 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    120 Ohm