Search Keywords: MJN2CEDC24
  • Lieferant:
    Omron Automation
  • Artikelnummer:
    MJN2CEDC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    20 A
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -45 to 70 °C