TEH100M25R0FE
Ohmite
The TEH100M25R0FE is a 100W, 25Ω thick film power resistor in a TO-247 package designed for high-frequency and pulse loading a ...
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
TUBE Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
The TEH100M25R0FE is a 100W, 25Ω thick film power resistor in a TO-247 package designed for high-frequency and pulse loading applications.
Search Keywords: TEH100M25R0FE
  • Lieferant:
    Ohmite
  • Artikelnummer:
    TEH100M25R0FE
  • COO:
    AT
  • ECCN:
    EAR99
    35
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    3.5,100 W
  • Resistance Value:
    25 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    16.01 x 5.21 x 20.96 mm
  • Terminal Pitch:
    10.42 mm