TAP600K30RE
Ohmite
The TAP600K30RE is a 600W, 30Ω, heat-sinkable planar resistor designed for high-power applications.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
BOX Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: TAP600K30RE
  • Lieferant:
    Ohmite
  • Artikelnummer:
    TAP600K30RE
  • COO:
    AT
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Thick Film
  • Case Style:
    Epoxy
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    600 W
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Resistance Value:
    30 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C