LPF-60D-12
MEAN WELL
AC/DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) - Output 12Vdc at 5A - cable output - Dimming with 1-10V PWM resistance.
Beschreibung +
Search Keywords: LPF60D12
  • Artikelnummer:
    LPF-60D-12
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    60 W
  • Output Voltage Range:
    7.2 to 12.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    5,000 mA (5.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C