71B30-03-1-12N-C
Grayhill
Switch Rotary SP12T 12 Flatted Shaft Solder Lug 0.3A 115VAC 30VDC
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 71B3003112NC
  • Lieferant:
    Grayhill
  • Artikelnummer:
    71B30-03-1-12N-C
  • Alias/AKA:
    71B30-03A12N
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Number of Positions:
    12
  • Pole Throw Configuration:
    SP12T
  • Actuator Length:
    9.53 mm
  • Dimension:
    19.05 x 19.05 x 47.85 mm
  • Actuator Style/Diameter:
    Flatted Shaft/6.36
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Body Orientation:
    Straight
  • Terminal Type:
    Solder
  • Angle of Throw:
    30 °
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.3@115VAC A