SDR0805-181KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 510mA 770mOhm DCR T/R
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
REEL Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: SDR0805181KL
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    SDR0805-181KL
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    180 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    510 mA
  • Maximum DC Resistance:
    770 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C