CR1206-FX-3011ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 3.01 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
REEL Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: CR1206FX3011ELF
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    CR1206-FX-3011ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    3.01 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C