3400S-1-102L
Bourns
Res POT 1K Ohm 3% 5W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (65.09 X 46.04 X 52.39mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
BULK Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 3400S1102L
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    3400S-1-102L
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    10(Elec),10(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Dimension:
    65.09 x 46.04 x 52.39 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C