- 3386P-1-502LF
3386P-1-502LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.5W(1/2W) - 1(Elec)/1(Mech)Turn - 9.53 X 9.53 X 4.83mm - Pin - Through Hole.
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Beschreibung
Search Keywords: 3386P1502LF
Lieferant:Bourns
Artikelnummer:3386P-1-502LF
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536308000
COO:CR
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:5 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C