3386H-1-104LF
Bourns
The 3386H-1-104LF is a single-turn, 3/8 inch square cermet trimming potentiometer with a resistance of 100 kΩ and RoHS complia ...
Beschreibung +
The 3386H-1-104LF is a single-turn, 3/8 inch square cermet trimming potentiometer with a resistance of 100 kΩ and RoHS compliant tin-plated terminals.
Search Keywords: 3386H1104LF
  • Artikelnummer:
    3386H-1-104LF
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C