3361S-1-502GLF
3361S-1-502GLF
Bourns
Vorrätig: 0
MINIMALE BESTELLING: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3361S-1-502G
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.77mm (6.71 X 6.65 X 7.37mm) Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
Nicht RoHS-konform
REEL Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 3361S1502G
  • Lieferant:
  • Artikelnummer:
    3361S-1-502G
  • Maßeinheit:
    Per Each
  • RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 6.65 x 7.37 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C